Obecnie Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w całej Polsce. Tego dnia placówki przygotowują dla najmłodszych szereg atrakcji. My z tej okazji korzystając z ładnej jesiennej aury, wybraliśmy się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Bieniowa.

Na miejscu czekał na Nas Pan Henryk Domaradzki z którym powędrowaliśmy ścieżką przyrodniczo-leśną Doliną Szyszyny. Dzieci miały okazję poznać mieszkańców lasu min. lisa i jego norę.

Po drodze podziwialiśmy m. in. wielowiekowe dęby i buki, malowniczą rzekę

Szyszynę, zwodzony most, stary młyn i Izbę Dziedzictwa Kulturowego w Bieniowie. Tam największe emocje wzbudziły cep oraz racuchy.

Całość wycieczki dopełniło wspólne ognisko z kiełbaskami przy leśnej chatce pana Domaradzkiego, któremu serdecznie dziękujemy za cenną lekcję przyrody.