W ramach realizacji tematyki kompleksowej „Dbamy o zdrowie” dzieci z grupy Lwiątek wybrały się na wycieczkę do Apteki „Farmed". Celem wizyty było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Podczas wizyty dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Na koniec wizyty dzieci otrzymały słodkie upominki, same również wręczyły paniom kwiatki w podziękowaniu. Wszystko było dla nich nowe, ciekawe dlatego z zainteresowaniem obserwowały, słuchały wzbogacając wiedzę na temat pracy farmaceuty.