Dzieci z grupy Lwiatek przez cały zeszły tydzień rozbudzały w sobie zainteresowania astronomiczne. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny, wzbogaciliśmy wiedzę nt. Księżyca, wykonaliśmy swoją rakietę, którą polecieliśmy w kosmos oraz mieliśmy bliskie spotkanie z wszystkimi planetami. Szaleństwo dobrej zabawy spowodowało, że nasza sala została zmieniona w prawdziwe centrum dowodzenia promem kosmicznym. Zanim do tego doszło ... nastąpiła prawdziwa burza mózgów, czyli stworzenie siatki pojęć związanych z tematem. Każdy wie, że loty kosmiczne to wielka wyprawa do której należy się odpowiednio przygotować. Przedszkolaki łapały równowagę, pokonywały przeszkody i przechodziły przez wąskie tunele. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu przedszkolaków stworzyliśmy prawdziwy kosmos w warunkach przedszkolnych. Dziękujemy za współpracę i pozytywny odbiór podejmowanych inicjatyw.