Wiosna to niezwykła pora roku.
 Świat staje się piękny i kolorowy. Na dworze robi się coraz cieplej, dni stają się coraz dłuższe. Słońce zaczyna mocniej przygrzewać. Przyroda budzi się do życia. Z tej okazji nasze Przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny pt. „Wiosenne powroty".  Celem konkursu było:

• twórcze myślenie i nieograniczona wyobraźnia
  • uzupełnienie wiadomości o powrotach zwierząt, ptaków na wiosnę,
  •  rozwijanie wyobraźni i pomysłowości  dzieci poprzez prace plastyczne
  •  wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania
  •  odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego
  • wychowanie poprzez estetykę w działaniach plastycznych.
  • doskonalenie warsztatu plastyczno-technicznego.

Ilość przesłanych prac przerosła nasze oczekiwania, dostaliśmy 105 prac z różnych przedszkoli z całej Polski. Wybór był ogromnie trudny, ponieważ każda nadesłana praca była niepowtarzalna i wyjątkowo piękna.
Organizatorzy serdecznie dziękują małym artystom. Wszystkie prace są piękne i zasługują na słowa uznania. Komisja konkursowa podczas oceny prac brała pod uwagę walory artystyczne i estetyczne, ciekawe przedstawienie tematu, a przede wszystkim samodzielność wykonania pracy przez dziecko. Jednak po długiej naradzie komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

I. Miejsce: Bartosz Z. - 6 lat Miejskie Przedszkole nr 8 w Żarach

II. Miejsce: Hania Sz. - 5 lat Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

III. Miejsce: Kacper W. - 6 lat Niepubliczne Przedszkole „Ence - Pence" w Żarach

Wyróżnienia:

Igor. K - 6lat Zespół Szkolno - Przedszkolny w Iłownicy

Iga P - 5lat Samorządowe Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi „Mali Odkrywcy"  w Szydłowcu

Hania S - 4 lat Publiczne Przedszkole Bajeczny Zakątek w Rogowie

Antonina Cz. - 4lat Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Rybno

Amelka P - 4 lat Miejskie Przedszkole nr 3 im Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aleksander K - 5lat Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

Jagna M - 6lat Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

Oliwier D - 5 lat Miejskie Przedszkole nr 8 w Żarach

Zuzanna P - 4lat Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im Dywizjonu 303 w Śleszowicach

Oliwia B - 6lat Przedszkole Miejskie nr 4 - Oddział Przedszkolny w Sobinie
Wszystkim Dzieciom życzymy dużo radości podczas tworzenia prac plastycznych. Rodzicom i opiekunom serdecznie dziękujemy za podejmowanie działań by jak najwięcej rozbudzać twórczość i ciekawość plastyczną dzieci. Laureatom konkursu nagrody i dyplomy prześlemy pocztą do 08.04.2021r. Pozostałym uczestnikom konkursu prześlemy dyplom za udział w konkursie na wskazane na pracach adresy e-mailowe do 18.04.2021r

Zachęcamy również do śledzenia naszej strony http://www.przedszkole7.zary.pl/ na której już wkrótce zostaną umieszczone zdjęcia prac laureatów i losowo wybranych prac.