Turniej Unihokeja Przedszkolaków

(2009-07-03)

5 czerwca 2009 r grupa sześciolatków-Kaczuszek wyruszyła dzielnie na Turniej Unihokeja Przedszkolaków. Rozgrywki odbyły się w Centrum Sportu przy Liceum Ogólnokształcącym im.Bolesława Prusa w Żarach.
 Udział w turnieju wzięły: MP1, MP3, MP7i MP10. Mecze rozgrywały się równocześnie na dwóch boiskach i rozgrywane były w systemie każdy z każdym.
 W skład naszej drużyny wchodziły następujące osoby:
- Kacper Pacholski
- Wiktor Sobków
- Damian Ciszek
- Patryk Bieńko
- Paweł Parus
- Dawid Pruszyński
- Kuba Patrzykąt
- Kuba Łojko
- Maksymilian Danielec
- Marcin Dąbrowski

Nasi dzielni sportowcy bardzo dobrze sobie radzili. W dwóch pierwszych meczach postawili na obronę, potem nabrali odwagi i po przerwie w dwóch kolejnych meczach strzelali coraz więcej goli. Po czterech rozgrywkach nasza drużyna wywalczyła II miejsce. Zdobyła puchar, dyplom i nagrody. Wszyscy gracze zostali również dodatkowo nagrodzeni piłeczkami a nasz świetny napastnik-Kacper Pacholski dostał również kij do unihokeja.
Przez cały czas chłopców wspierały dziewczynki , które głośno kibicując dodawały im otuchy. Zaprezentowały również taniec w czasie przerwy między rozgrywkami.
Oczywiście dorosłym również udzieliły się sportowe emocje i zarówno panie nauczycielki jak i rodzice stali się nagle wytrawnymi trenerami unihokeja ;-)
 Grupa Kaczuszek zadowolona, dumna i pełna wrażeń z pucharem w ręku wróciła do przedszkola, gdzie czekały ich kolejne wrażenia (Festyn Rodzinny)

Wycieczka do rzeźbiarza, Andrzeja Kmiecika

(2009-06-10)

Na zakończenie roku działania kółka plastycznego wybraliśmy się w maju do rzeźbiarza Pana Andrzeja Kmiecika mieszkającego w Żarach na ulicy Ludowej. Zostaliśmy bardzo mile przywitani. Na miejscu zamieszkania pana Andrzeja można było zobaczyć wiele ciekawych i interesujących rzeźb, które od razu wzbudziły ciekawość wśród dzieci. Pan Adam z uśmiechem oprowadzał nas po swoim warsztacie pracy, opowiadał wiele ciekawych rzeczy. Dzieci mogły dotknąć jak i bawić się wykonanymi rzeźbami. Na koniec Pan Andrzej pokazał nam na czym polega praca rzeźbiarza i każde z dzieci mogło wydłubać za pomocą dłuta i młotka w drewnie pewne wzorki. Na koniec dzieci podziękowały za mile spędzony czas wśród rzeźb i obecności tak sympatycznego pana i wręczyły laurkę własnoręcznie wykonaną. Pewnie dzięki takim spotkaniom ze sławnymi ludźmi nie u jednego przedszkolaka zrodzi się nutka artysty.

Justyna Gajos