Myszki odwiedzają oddział Biblioteki Miejskiej w Żarach

(2020-03-01)

Dzieci z grupy Myszek odwiedziły w minionym tygodniu oddział Biblioteki Miejskiej. Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, jak najlepiej dbać o książki, poznały asortyment biblioteki oraz obejrzały bajkę prezentowaną metodą kamishibai.

Kosmos naszym światem

(2020-03-01)

Nasz przyjaciel robot Zobo. Dzieci z grupy Biedronek samodzielnie wykonały robota z materiałów nadających się do recyklingu.

Lwiątka w kosmosie

(2020-02-23)

Dzieci z grupy Lwiatek przez cały zeszły tydzień rozbudzały w sobie zainteresowania astronomiczne. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny, wzbogaciliśmy wiedzę nt. Księżyca, wykonaliśmy swoją rakietę, którą polecieliśmy w kosmos oraz mieliśmy bliskie spotkanie z wszystkimi planetami. Szaleństwo dobrej zabawy spowodowało, że nasza sala została zmieniona w prawdziwe centrum dowodzenia promem kosmicznym. Zanim do tego doszło ... nastąpiła prawdziwa burza mózgów, czyli stworzenie siatki pojęć związanych z tematem. Każdy wie, że loty kosmiczne to wielka wyprawa do której należy się odpowiednio przygotować. Przedszkolaki łapały równowagę, pokonywały przeszkody i przechodziły przez wąskie tunele. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu przedszkolaków stworzyliśmy prawdziwy kosmos w warunkach przedszkolnych. Dziękujemy za współpracę i pozytywny odbiór podejmowanych inicjatyw.